U Samoboru održan Dan učeničkih zadruga Zagrebačke županije

Dan učeničkih zadruga Zagrebačke županije održao se danas u Samoboru. Predstavilo se 27 učeničkih zadruga, a kroz izložene radove pokazali su umijeće izrade ukrasnih i uporabnih predmeta, prirodne kozmetike, keramičkih ukrasa i nakita, kao i prehrambenih proizvoda.

Samoborska gradonačelnica Petra Škrobot kazala je kako je rad učenika kroz zadruge, dodatni poticaj njihovom stvaralaštvu i stjecanju novih znanja i vještina. „Pohvala svim mentorima i učenicima koji su svoje znanje i ideje na najljepši mogući način prikazali na ovoj manifestaciji“, rekla je Škrobot.

Zagrebačka županija ima najveći broj učeničkih zadruga, njih 43, a okupljaju više od 5.200 učenika.

„Prepoznali smo rad učenika i njihovih mentora, jedina smo županija koja ima i međunarodnu i međužupanijsku suradnju. Svake godine izdvajamo sve veća sredstva, pa smo tako ove godine za njihov rad osigurali 23 tisuće eura“, rekao je zamjenik župana Ervin Kolarec istaknuvši kako kroz zadrugarstvo djeca stječu dodatna znanja i vještine koje će im itekako biti korisne u budućnosti, bez obzira na to koje zanimanje odabrali.