Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

subota, 18. studenoga 2023. godine

Pod kišom čelika, ognja i smrti gdje paklena sila svoj zadnji ples vrti, stoji grad.

Stoji grad!
Vječan k’o narod ponosno stoji i posljednje dane dušmanu broji, Vukovar! Vukovar!
Iz majčinog krika sloboda se rađa i uskoro bijela zaplovit će lađa do sunca.
Iz krvi i bola niknut će cvijeće i nikada narod zaboravit neće Vukovar.
Stoji grad!

                                                                  Hrvoje Hegedušić, 1991.

Delegacija Zagrebačke županije predvođena zamjenikom župana Ervinom Kolarecom prisustvovala je programu „Vukovar – mjesto posebnog pijeteta“ u dvorištu Nacionalne memorijalne bolnice Vukovar i sudjelovala u koloni sjećanja koju su predvodili hrvatski branitelji Vukovara i članovi obitelji poginulih, ubijenih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja Vukovara. Također, izaslanstvo je posjetilo Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata te prisustvovalo svečanoj euharistiji za sve žrtve u Domovinskom ratu.