Još jedno zlato za najbolji vinski film Turističke zajednice Zagrebačke županije

Destinacijski film Turističke zajednice Zagrebačke županije Okusi prije svega - Zagreb County A Taste Above nagrađen je još jednim svjetskim priznanjem. Na svečanoj ceremoniji međunarodnog festivala turističkog filma, Terres u španjolskoj Tortosi, film Okusi prije svega osvojio je pobjedničko zlato u kategoriji promotivnih turističkih filmova.

Među najuspješnijim vinskim filmovima Hrvatske, film Turističke zajednice Zagrebačke županije ranije je proglašen najboljim vinskim filmom Zagreb Tour Film Festivala, osvojio srebrno priznanje u kategoriji Enoturizma ART&TUR festivala u Portugalu te srebro njemačkog World Media Festivala u kategoriji destinacijskog marketinga regija. Novo međunarodno zlato, ukupno je četvrta nagrada filmu koji promovira i poziva na istraživanje vinskih cesta Zagrebačke županije ali i više, okusa i mirisa te očuvane prirode koja oduševljava posjetitelje.

„Destinacijski film Okusi prije svega pripremali smo s ciljem da našim gostima, posjetiteljima Zagrebačke županije približimo neraskidivu vezu prirodnih ljepota i eno i gastro doživljaja koje mogu uživati u našem kraju. Lokalno, autohtono, održivo. Vjerujem da se točno te poruke vide u svakom kadru ovoga filma“, izjavila je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije, Ivana Alilović.

Film Okusi prije svega nastao je u suradnji s produkcijskom kućom Sekunde, a posjetiteljima Zagrebačke županije otkriva kako uživanje na vinskim cestama ujedno znači upoznavanje običaja, tradicije i kulture, mjesta ali i stola.

„Današnji posjetitelji ne žele da im kroz film govorimo kako je destinacija najbolja ili najljepša, žele čuti autentičnu priču, osjetiti doživljaje, povezati se s destinacijom. Upravo je takav film Okusi prije svega, gdje između ostalog, glavni glumci nisu glumci, već sami vinari“, rekla je producentica i kreativna direktorica filma, Martina Miličević.