Održana redovna godišnja Skupština VZO-a Orle

Vatrogasna zajednica Općina Orle održala je svoju redovnu godišnju Skupštinu na kojoj je podneseno izvješće o radu i financijsko izvješće Zajednice za 2022. godinu. Na sjednici je, između ostaloga, donesen i program rada i financijski plan za naredno razdoblje te su izabrana radna tijela Skupštine.

Inače, Vatrogasna zajednica Općine Orle osnovana je 28. travnja 2000. godine te u svom sastavu okuplja šest dobrovoljnih vatrogasnih društava s bogatom stoljetnom tradicijom. Radi se o DVD-u Bukevje, DVD-u Drnek, DVD-u Ruča, DVD-u Suša, DVD-u Veleševec i DVD-u Vrbovo, a Zajednica danas broji više od 300 članova.

U ime Zagrebačke županije podršku vatrogascima dao je zamjenik župana Ervin Kolarec koji je pritom naglasio da je Zagrebačka županija u 2023. godini osigurala 599.600 eura za zaštitu od požara.