Božićna izložba radova učeničkih zadruga

Kreativnost na djelu

U prostorijama Županije, nakon dvije godine pauze radi pandemije, održana je tradicionalna božićna izložba radova učeničkih zadruga.

U obilasku zadrugara zamjenik župana Damir Tomljenović pohvalio je djecu što svoje slobodno vrijeme koriste kako bi napravili nešto lijepo i korisno.

„Učeničke zadruge Zagrebačke županije sudjeluju na županijskim i državnim smotrama i svojim proizvodima i dostignućima već dugi niz godina nalaze se među prvih pet u državi“, istaknuo je Tomljenović, dodavši kako će Županija i dalje financijski podupirati njihov rad.

Na području županije registrirano je 40 učeničkih zadruga od čega 4 u srednjim školama, 2 u centrima za posebnu skrb i 34 u osnovnim školama, a koje se bave raznim aktivnostima i okupljaju veliki broj učenika.