Predstavljeni „Dani okusa hrvatske tradicije“

Češnjovke s kiselim zeljem, sir s vrhnjem, domaći špek od turopoljske svinje, pastrva na žumberački, vinogradarska juha, goveđa rebra u portugiscu sa žgancima, jabuke u šlafroku,… samo je dio jelovnika u devet restorana s područja Zagrebačke županije nositelja standarda Okusi tradicije zagrebačkog kraja u kojima se od 18. do 28. studenoga ove godine održavaju treći nacionalni „Dani okusa hrvatske tradicije“.

Posebno osmišljene jelovnike u tri slijeda nude sljedeći ugostiteljski objekti s područja Zagrebačke županije: Vinogradarska kuća Braje (Jastrebarsko), Restoran Samoborska klet (Samobor), Izletište Vina Kos-Jurišić (Sveti Ivan Zelina), Seosko domaćinstvo Stara preša (Šenkovec), Restoran Mon Ami (Velika Gorica), Bistro Babriga (Velika Gorica), Restoran Ivančić (Jastrebarsko), Krčma „Gabreku 1929.“ (Samobor) i Izletište Suhina (Sveta Nedelja).

Najavljujući manifestaciju direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović rekla je da će restorani s područja Zagrebačke županije prije svega promovirati tradiciju. „Želja nam je još više ojačati našu priču od polja do stola s ugostiteljskom ponudom koja je ove godine izvanredna. Nudi se kvalitetno, domaće i autohtono“, naglasila je Alilović.

Jelovnik svakog restorana pogledajte ovdje.