Sedamdeset godina DVD-a Laktec

Sedamdesetu obljetnicu osnutka proslavilo je Dobrovoljno vatrogasno društvo Laktec.

„Bilo je uspona i padova, sukoba generacija, problema i teških vremena... Međutim, uvijek su postojali ljudi koji su svojom snagom i voljom bili pokretači društva i nisu dozvolili da se ono ugasi. Svojim primjerom pokazali su da se radom i zajedništvom može puno toga učiniti“, govoreći o razvojnom putu DVD-a rekao je njegov tajnik Mario Kelebuh. Predsjednica društva Brigitte Berulec ustvrdila je da je vatrogastvo način života.

„Biti član vatrogasne obitelji znači istovremeno biti i častan i ponizan, a na pomoć drugima. Malo je ljudi danas spremno žrtvovati svoje vrijeme da bi pružilo nešto zajednici u kojoj žive. Vatrogasci to rade svakodnevno i dobrovoljno“, rekla je Berulec. U ime Zagrebačke županije prisutna je bila predsjednica Skupštine Martina Glasnović. Zahvalila je svima koji su doprinijeli razvoju društva.

„Uz intervencije i sve ono što podrazumijeva rad društva najvažnije je zajedništvo! Unatoč i teškim trenucima opstali ste. Danas imate mladost, imate suce, trenere..., imate veliko srce“, poručila je predsjednica Skupštine.