Ponedjeljak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

43 nova slučaja COVID-19, ozdravile 84 osobe

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do ponedjeljka, 8.8.2022. do 10:00 sati evidentirano je 94089 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 93336 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 43 osobe (gradovi – 1 Samobor, 2 Sveta Nedelja, 3 Zaprešić, 2 Jastrebarsko, 9 Velika Gorica, 3 Ivanić-Grad, 5 Dugo Selo, 3 Vrbovec, 3 Sveti Ivan Zelina, općine – 1 Brdovec, 1 Bistra, 3 Jakovlje, 2 Stupnik, 1 Pisarovina, 1 Kloštar Ivanić, 2 Brckovljani, 1 Rugvica), a ozdravile su 84 osobe.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.