Petak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

62 nova slučaja COVID-19, ozdravilo 26 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do petka, 1.7.2022. do 10:00 sati evidentirano je 91240 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 90753 osobe, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 62 osobe (gradovi – 6 Samobor, 4 Sveta Nedelja, 10 Zaprešić, 1 Jastrebarsko, 23 Velika Gorica, 5 Dugo Selo, 1 Vrbovec, 2 Sveti Ivan Zelina, općine – 3 Brdovec, 1 Klinča Sela, 1 Stupnik, 1 Orle, 1 Kravarsko, 1 Brckovljani, 2 Rugvica), a ozdravilo je 26 osoba.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.