Četvrtak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

59 novih slučajava COVID-19, ozdravile 2 osobe

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do četvrtka, 23.6.2022. do 10:00 sati evidentirane su 90908 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 90589 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 59 osoba (gradovi – 8 Samobor, 4 Sveta Nedelja, 6 Zaprešić, 2 Jastrebarsko, 23 Velika Gorica, 2 Ivanić-Grad, 3 Dugo Selo, 1 Vrbovec, 1 Sveti Ivan Zelina, općine – 4 Brdovec, 2 Marija Gorica, 2 Brckovljani, 1 Rakovec), a ozdravile su 2 osobe.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.