Športske igre dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata

U Zaprešiću su održane 10. Športske igre dragovoljaca i veterana Domovinskoga rata. Sudionici su se nadmetali u sedam sportskih disciplina.

„Bit svega je druženje! Dugo se nismo vidjeli!“, komentirao je Mladen Kušer, predsjednik UDVDR-a ogranka Zaprešić, domaćina susreta.

Zvonko Marić, predsjednik UDVDR-a Zagrebačke županije rekao je da su ovakvi susreti prigoda da se branitelji prisjete poginulih suboraca i vremena u kojemu su stvarala hrvatska država.

„Sve nas je manje ali okupljamo se!“, rekao je.

U ime Županije otvorenju susreta prisustvovala je pročelnica za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Ksenija Čuljak. Pozvala je prisutne na obilježavanje Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije, 25. lipnja u Ivanić-Gradu, te podsjetila na nedavno potpisane ugovore s braniteljskim udrugama kojima je Županija za njihove projekte i programe osigurala 600.000 kuna.