Srijeda – izvješće o broju oboljelih do 10 h

27 novih slučajeva COVID-19, ozdravilo 84 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 25.5.2022. do 10:00 sati evidentirano je 90273 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 89954 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 27 osoba (gradovi – 2 Samobor, 3 Zaprešić, 12 Velika Gorica, 2 Ivanić-Grad, općine – 1 Brdovec, 1 Bistra, 2 Klinča Sela, 2 Pokupsko, 1 Križ, 1 Rugvica), a ozdravilo je 84 osoba.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.