Srijeda – izvješće o broju oboljelih do 10 h

38 novih slučajeva COVID-19, ozdravilo 59 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 18.5.2022. do 10:00 sati evidentirano je 90069 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 89659 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 38 osoba (gradovi – 3 Samobor, 2 Sveta Nedelja, 6 Zaprešić, 17 Velika Gorica, 1 Ivanić-Grad, 1 Dugo Selo, 1 Vrbovec, općine – 1 Brdovec, 1 Bistra, 1 Pušća, 1 Križ, 3 Brckovljani), a ozdravilo je 59 osoba.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.