Utorak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

4 nova slučaja COVID-19, ozdravilo 66 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do utorka, 17.5.2022. do 10:00 sati evidentirano je 90031 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 89600 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 4 osobe (gradovi – 2 Velika Gorica, 2 Vrbovec), a ozdravilo je 66 osoba.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.