Srijeda – izvješće o broju oboljelih do 10 h

5 novih slučajeva oboljelih od COVID-19, ozdravile 54 osobe

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 20.4.2022. do 10:00 sati evidentirano je 88629 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječena je 88141 osoba, a 76 osoba je preminulo*.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 5 osoba (gradovi – 1 Zaprešić, 3 Velika Gorica, 1 Vrbovec), a ozdravile su 54 osobe.

Korisne informacije gdje se sve možete testirati i cijepiti protiv COVID-19 saznajte ovdje.

Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

* Podaci koje Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije dostavlja Zagrebačkoj županiji ne sadrže podatke o preminulima u bolnicama na području grada Zagreba, a upravo se tamo hospitaliziraju stanovnici jer Zagrebačka županija nema svoju opću bolnicu.