Kapljice koje život znače!

U prostorijama Zagrebačke županije održana je prva ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb.

Akciji su se tradicionalno odazvali zaposlenici Zagrebačke županije i Hrvatske lutrije, a prikupljeno je 49 doza krvi. Iz Gradskog društva Crvenog križa ističu kako je zbog povećanog broja osoba u izolaciji daleko manji odaziv na redovite akcije, dok se s druge strane potrebe za krvi nisu smanjile. Stoga pozivaju sve koji su u mogućnosti da se odazovu akcijama dobrovoljnog darivanja krvi.

Društva Crvenog križa Zagrebačke županije također provode redovite akcije dobrovoljnog darivanja krvi na više lokacija diljem županije, a raspored termina i lokacija tijekom veljače dostupan je ovdje.

Inače, prva akcija prikupljanja krvi održana je 25. listopada 1953. godine u Sisku te se na taj dan obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi. Dobrovoljni darivatelji krvi mogu postati sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.