Festival jela od kiselog zelja

U Laktecu je održana 15. Sarmijada - festival jela od kiselog zelja. Najukusniju sarmu skuhale su Katica i Ivanka Keleković i Andreja Ljubobratović, članice Udruge žena Tučenika, dok su najbolji u pripremi jela od kiselog zelja bili „Naši pajdaši“ - Stjepan Berulec, Ivica Prevarek i Stjepan Dužajić. Skuhali su sekeli gulaš. Uz ovo, u našim krajevima tradicionalno zimsko jelo, na stolu su bile i bombice, bombončići i kuglof od zelja, buncek s kiselim zeljem, jesensko iznenađenje u košaricama...

Poklone najuspješnijim ekipama, uz gradonačelnika Svetog Ivana Zeline Hrvoja Košćeca, uručila je predsjednica Županijske skupštine Martina Glasnović. Obećala je da će Županija i dalje podržavati ovakve manifestacije, posebno one kojima se promoviraju županijske robne marke - poput kiselog zelja Laktec.