Samoborski inovatori osvojili tri zlatne i jednu srebrnu medalju

Na Međunarodnom sajmu inovacija IENA, održanom u Nürnbergu početkom studenoga ove godine, u konkurenciji više od 400 inovacija iz više od 30 zemalja svijeta, mladi su samoborski inovatori osvojili čak tri zlatne i jednu srebrnu medalju.

Zlatne medalje su osvojile inovacije „MOBILNI VEZ“ tvrtke Jel-Tom d.o.o. autora Ive Vlainić, Frane Pokrajčića i Tomislava Pokrajčića, potom inovacija „BEE SMART“ autora Matije Hržića te inovacija „PRO S“ autora Lovre Stipanovića i Josipa Oroza. Sve tri inovacije mentorirao je Ivan Vlainić, profesor u Srednjoj strukovnoj školi Samobor te predsjednik Zajednice tehničke kulture Zagrebačke županije.

Srebrnu medalju osvojila je inovacija „SOLARNI-ELEKTRIČNI BICIKL S HLADNJAKOM“ tvrtke Jel-Tom d.o.o. autora Tomislava Pokrajčića, Frane Pokrajčića, Josipa Šuflaja i Ive Vlainić.

Inače, Međunarodni sajam inovacija IENA održava se više od 70 godina što ga svrstava među najstarije a time i među najuglednije u svijetu. Hrvatski su inovatori ostvarili sjajne rezultate u svim kategorijama te su nagrađeni s 3 zlatne, 6 srebrnih, 3 brončane nagrade te 2 posebne nagrade.

Iskrene čestitke na sjajnom uspjehu!