Obavijest mještanima naselja Otruševec i Velika Jazbina

Sukladno odredbi članka 26. Zakona o vodi za ljudsku potrošnju („Narodne novine“ broj 56/13, 64/15, 104/17, 115/18 i 16/20) obavještavaju se mještani naselja

• Otruševec koji koriste lokalni vodovod Lešće – Otruševec
• Velika Jazbina koji koriste lokalni vodovod Velika Jazbina

 da voda iz istih nije ispravna za korištenje.

Dana 12. listopada 2021. u svrhu monitoringa vode za ljudsku potrošnju uzeti su uzorci vode iz lokalnih vodovoda

• Lešće – Otruševec u naselju Otruševec (Otruševec 64)
• Velika Jazbina u naselju Velika Jazbina (Jazbinska cesta 30)

Temeljem Zakona o vodi za ljudsku potrošnju uzorci prema ispitivanim parametrima zbog fizikalno-kemijskog i bakteriološkog onečišćenja NISU SUKLADNI Pravilniku o parametrima sukladnosti, metodama analize, monitoringu i planovima sigurnosti vode za ljudsku potrošnju te načinu vođenja registra pravnih osoba koje obavljaju djelatnosti javne vodoopskrbe („Narodne novine“ broj 125/17 i 39/20).

Korištenje takve vode za piće, pripremu jela, za osobnu higijenu predstavlja rizik za ljudsko zdravlje. Preporuka je prokuhavanje vode namijenjene piću kroz najmanje 3 minute i čuvanje takve vode na hladnome, u čistim i dezinficiranim posudama.