Prikupljeno 78 doza krvi

U prostorijama Zagrebačke županije održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb.

Akciji su se tradicionalno odazvali zaposlenici Zagrebačke županije i Hrvatske lutrije, a prikupljeno je 78 doza krvi. Iz Gradskog društva Crvenog križa Zagreb ističu da su zadovoljni brojem prikupljenih doza na ovoj lokaciji budući da se trenutno bilježi nestašica određenih krvnih grupi.

Među dobrovoljnim darivateljima bio je i zamjenik župana Ervin Kolarec koji je podsjetio da svaka darovana doza može spasiti čak tri života te najavio da će Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije 25. listopada, na Dan dobrovoljnih darivatelja krvi, organizirati prijem za osobe koje su krv darovale 50, 75, 100 ili više puta.

Inače, prva akcija prikupljanja krvi održana je 25. listopada 1953. godine u Sisku te se na taj dan obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi. Dobrovoljni darivatelji krvi mogu postati sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.