Obavijest mještanima naselja Gornje Orešje, Prepolno i Zadrkovec

Sukladno odredbi članka 26. Zakona o vodi za ljudsku potrošnju („Narodne novine“ broj 56/13, 64/15, 104/17, 115/18 i 16/20) obavještavaju se mještani naselja

  • Gornje Orešje koji koriste lokalni vodovod Gornje Orešje
  • Prepolno koji koriste lokalni vodovod Gornje Prepolno i
  • Zadrkovec koji koriste lokalni vodovod Zadrkovec

da voda iz istih nije ispravna za korištenje.

Dana 15. rujna 2021. u svrhu monitoringa vode za ljudsku potrošnju uzeti su uzorci vode iz lokalnih vodovoda

  • Gornje Orešje u naselju Gornje Orešje, Gornje Orešje 1
  • Prepolno u naselju Prepolno, Gornje Orešje 72A
  • Zadrkovec u naselju Zadrkovec, Zadrkovec 18.


Temeljem Zakona o vodi za ljudsku potrošnju uzorci prema ispitivanim parametrima zbog bakteriološkog onečišćenja NISU SUKLADNI Pravilniku o parametrima sukladnosti, metodama analize, monitoringu i planovima sigurnosti vode za ljudsku potrošnju te načinu vođenja registra pravnih osoba koje obavljaju djelatnosti javne vodoopskrbe („Narodne novine“ broj 125/17 i 39/20).

Korištenje takve vode za piće, pripremu jela, za osobnu higijenu predstavlja rizik za ljudsko zdravlje. Preporuka je prokuhavanje vode namijenjene piću kroz najmanje 3 minute i čuvanje takve vode na hladnome, u čistim i dezinficiranim posudama.