„Stara jela z Dugog Sela“

U Dugom Selu je proteklog vikenda održana kulturno-gastronomska manifestacija „Stara jela z Dugog Sela“ koja čuva tradiciju i običaje tog kraja.

Obrativši se prisutnima tijekom otvorenja manifestacije direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović istaknula je kako Zagrebačka županija plijeni manifestacijama, događanjima i okusima pogotovo tijekom jeseni.

Osim u ukusnoj hrani i dobroj kapljici, posjetitelji su mogli obići i sajmeni dio manifestacije, na kojem su se predstavili domaći OPG-i i obrti, njih više od trideset, a priređen je i bogat kulturno-umjetnički program.

Manifestacija imala je i natjecateljski karakter i to u pripremi najbolje martinske guske i dugoselskih kolača. Najbolju gusku spravile su članice KUD-a Brčevec, a pobjedu među kolačima odnijeli su buhtli udruge Suh, odlučio je žiri kojem je načelu bio poznati kuhar Tomislav Špiček.

Foto: www.01portal.hr