Proglašeni najbolji sportaši Zagrebačke županije za 2020. godinu

Helena Vuković iz Judo kluba Profectus Samobor i Dino Bošnjak iz Atletskog kluba Velika Gorica najbolji su sportaši Zagrebačke županije za 2020. godinu. Priznanje za najbolju žensku ekipu dobile su seniorske hokejašice Hochey kluba Zelina, a u muškoj kategoriji nogometaši Hrvatskog nogometnog kluba Gorica.

Sukladno epidemiološkim preporukama, ove je godine izostala tradicionalna svečanost dodjele nagrada u organizaciji Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije. Stoga su, umjesto svečanosti u zatvorenom prostoru, nagrade dodijeljene na otvorenom, na „domaćem terenu“ dobitnika nagrada, a priču o našim najboljim sportašima pogledajte u VIDEU.

„Zagrebačka županija svake godine izdvaja značajna sredstva kako bi pomogla rad sportaša i sportskih klubova, a posljednje četiri godine taj je iznos premašio brojku od 26,9 milijuna kuna. Tome još treba pridodati i kontinuirana ulaganja u sportske dvorane koje neprestano obnavljamo i gradimo kako bi naši sportaši imali adekvatan prostor za pripreme i treninge“, rekao je župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić istaknuvši da Županija broji čak 25.000 aktivnih sportaša.

Nagrada za životno djelo posthumno je dodijeljena Davoru Štubanu, dok je najboljim sportašem s invaliditetom proglašen Velimir Šandor iz Atletskog kluba osoba s invaliditetom „Uspon“ Velika Gorica,  a na nagrada za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom uručena je Stolnoteniskom klubu osoba s invaliditetom Synergia iz Samobora.

Najbolje mlade sportašice uzrasta do 15 godina su Barbara Bunjevac (Kickboxing klub Ivanić-Grad), Mateja Ostojić (Atletski klub Zaprešić), Nika Krstanović (Ženski rukometni klub Sloga Sveta Nedelja), Neva Gojković (Stolnoteniski klub Samobor), Tena Petračić (Maraton klub Velika Gorica), Helena Bašić (Karate klub Jastreb), Dora Dananić (Rukometni klub Zelina), Magdalena Blažak (Karate klub Kik Križ) i Katja Vuković (Ženski rukometni klub Dugo Selo ’55).

Najbolji mladi sportaši do 15 godina su Patrik Presečan (Kickboxing klub Ivanić-Grad), Miro Jurkić (Taekwondo klub Zaprešić), Lovro Novosel (Šahovski klub Sveta Nedelja), Filip Noršić (BBK Šišmiš Samobor), Roberto Čukelj (Boksački klub Velika Gorica), Ivano Jelčić (Karate klub Jastreb), Antonio Zebić (Hockey klub Zelina), Dominik Jerko (Športsko-ribolovna udruga Šaran Križ) i Luka Zlatkov (S.T.Š.K. Dugo Selo).

Priznanja su dobili i zaslužni sportski djelatnici: Ivan Janković (Streljački klub „Ivanić“), Tomislav Malkoć (Odbojkaški klub Nebo), Antun Lepen (Športsko-ribolovno društvo Štuka), Zdravko Džimbeg (Košarkaški klub Samobor), Martina Vugrinović (ŽRK Udarnik Kurilovec), Zlatko Lončarić (Šahovski klub Jaska), Tanja Madžarac (Rukometni klub Zelina), Tihomir Tićak (Nogometni klub Milka Trnina Vezišće) i Krunoslav Belić (S.T.Š.K. Dugo Selo). Nagrade za zaslužne sportske kolektive Zagrebačke županije dodijeljene su Muškom rukometnom klubu „Ivanić“, Pikado klubu Zaprešić, Nogometnom klubu Top iz Kerestinca, Judo klubu Samobor, Ženskom rukometnom klubu Udarnik, Športsko-ribolovnom društvu Jastrebarsko, Nogometnom klubu Croatia iz Hrastja, Nogometnom klubu Milka Trnina iz Vezišća te Košarkaškom klubu Dugo Selo.