Nedjelja - izvješće o broju oboljelih do 10 h

140 novih slučaja COVID-19, ozdravilo 380 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do nedjelje 9.5.2021. do 10:00 sati evidentirana je 28850 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječeno je 27036 osoba, a 73 osobe su preminule. Trenutno je aktivan 1741 slučaj.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 140 osoba (gradovi –18 Samobor, 13 Sveta Nedelja, 15 Zaprešić, 8 Jastrebarsko, 34 Velika Gorica, 3 Ivanić-Grad, 13 Dugo Selo, 3 Vrbovec, 12 Sveti Ivan Zelina, općine – 4 Brdovec, 5 Bistra, 2 Pušća, 1 Stupnik, 3 Pisarovina, 2 Krašić,  3 Brckovljani,  1 Dubrava), a ozdravilo je 380 osoba.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

NOVO: Osnovnoškolcima i učenicima završnih razreda srednjih škola od ponedjeljka će se u školama priključiti i ostali učenici srednjih škola. Tako će od ponedjeljka 10. svibnja svi učenici osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač Zagrebačka županija nastavu pohađati uživo u školama (model A).

Odluka o organizaciji nastave u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija dostupna je ovdje.

Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije predložio je Nacionalnom stožeru da se trenutno važeće mjere koje su stupile na snagu 12. travnja produlje do 23. svibnja 2021.

Prijedlog odluke je dostupan ovdje, a napominjemo kako će konačnu odluku donijeti Nacionalni stožer.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.