Petak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

32 nova slučaja COVID-19, ozdravile 3 osobe

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do petka, 5.3.2021. do 10:00 sati evidentirano je 20049 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječena je 19641 osoba, a 73 osobe su preminule. Trenutno je aktivno 335 slučajeva.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 32 osobe (gradovi – 5 Sveta Nedelja, 4 Zaprešić, 3 Jastrebarsko, 2 Velika Gorica, 5 Ivanić-Grad, 1 Dugo Selo, 2 Vrbovec, 2 Sveti Ivan Zelina, općine – 1 Bistra, 1 Luka, 2 Dubravica, 1 Žumberak, 1 Krašić, 1 Brckovljani, 1 Gradec), a ozdravile su 3 osobe.

Samoizolacija je propisana učenicima triju razreda.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.