Petak - izvješće o broju oboljelih do 10 h

34 nova slučaja COVID-19, ozdravilo 25 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do petka, 12.2.2021. do 10:00 sati evidentirano je 19479 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 19045 osoba, a 68 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 366 slučajeva.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 34 osobe (gradovi – 5 Samobor, 2 Sveta Nedelja, 1 Zaprešić, 3 Jastrebarsko, 5 Velika Gorica, 1 Dugo Selo, 3 Vrbovec, 1 Sveti Ivan Zelina, općine – 4 Krašić, 1 Pokupsko, 1 Kloštar Ivanić, 1 Križ, 5 Dubrava, 1 Rakovec), a ozdravilo je 25 osoba.

Samoizolacija je propisana učenicima 2 razredna odjela.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Odluka o organizaciji nastave u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija je dostupna ovdje.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.