Prikupljeno 77 doza krvi

U prostorijama Zagrebačke županije održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zagreb.

Prvoj ovogodišnjoj akciji darivanje tradicionalno su se odazvali zaposlenici Zagrebačke županije i Hrvatske lutrije, a prikupljeno je 77 doza krvi.

Hvala svima!

Iz Gradskog društva Crvenog križa Zagreb ističu kako su iznimno zadovoljni količinom prikupljenih doza te kako se akcijama prikupljanja krvi na ovoj lokaciji odaziva sve veći broj novih dobrovoljnih darivatelja.

Inače, prva akcija prikupljanja krvi održana je 23. listopada 1953. godine u Sisku te se na taj dan obilježava Dan dobrovoljnih darivatelja krvi. Dobrovoljni darivatelji krvi mogu postati sve zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti.