Ponedjeljak - izvješće o broju oboljelih do 10 h

16 novih slučaja COVID-19, ozdravilo 86 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do ponedjeljka, 25.1.2021. do 10:00 sati evidentirano je 18762 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 18171 osoba, a 62 osobe su preminule. Trenutno je aktivno 529 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 16 osoba (gradovi – 2 Samobor, 2 Zaprešić, 1 Jastrebarsko, 5 Velika Gorica, 2 Sveti Ivan Zelina, općine – 2 Rugvica, 1 Preseka, 1 Bedenica), a ozdravilo je 86 osoba.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.