Nedjelja - izvješće o broju oboljelih do 10 h

57 novih slučajeva COVID-19, ozdravile 184 osobe

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do nedjelje, 17.1.2021. do 10:00 sati evidentirano je 18375 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 17387 osoba, a 60 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 928 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 57 osoba (gradovi – 5 Samobor, 4 Sveta Nedjelja, 6 Zaprešić, 2 Jastrebarsko, 11 Velika Gorica, 3 Ivanić-Grad, 7 Dugo Selo, 4 Vrbovec, 1 Sveti Ivan Zelina, općine – 1 Marija Gorica, 1 Pušća, 1 Stupnik, 2 Pisarovina, 2 Kravarsko, 1 Kloštar Ivanić, 3 Križ, 1 Rugvica, 1 Dubrava, 1 Rakovec), a ozdravile su 184 osobe.

U domu za starije i nemoćne na području općine Bistra pozitivna je jedna korisnica. Epidemiološka obrada je u tijeku.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.