Utorak - izvješće o broju oboljelih do 10 h

12 novih slučaja COVID-19, ozdravilo 279 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do utorka, 12.1.2021. do 10:00 sati evidentirano je 17919 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 16708 osoba, a 56 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 1155 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 12 osoba (gradovi – 1 Samobor, 1 Zaprešić, 5 Velika Gorica, 1 Ivanić-Grad, 2 Dugo Selo, 1 Vrbovec, općine – 1 Pokupsko), a ozdravilo je 279 osoba.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Gdje se sve u Zagrebačkoj županiji može testirati na COVID-19 saznajte ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.