Učimo od zadrugara – Kako napraviti božićne kućice?

Kada ima volje i mašte, uistinu nema sirovine koja ne bi mogla poslužiti kao materijal za izradu božićnih ukrasa. To najbolje znaju učenice Osnovne škole Ljudevita Gaja iz Zaprešića okupljene u Učeničku zadrugu Gaj koje kreativne ukrase rade ni manje ni više nego od štapića za sladoled!

Sigurni smo da nakon što pogledate video „Kako napraviti božićne kućice?“ više nećete isto gledati na sladoled na štapiću!

Ovaj video nastavak je zanimljivih priča o tome što rade naši zadrugari pod mentorstvom svojih voditelja, a koje objavljujemo na županijskoj web-stranici i YouTube kanalu. Teme se razlikuju od izrade nakita, pečenja keramike i keksića do raznih rukotvorina – a mali kreativci možda i u vama probude želju da se okušate u izradi.

Inače, na području Zagrebačke županije u gotovo 40 učeničkih zadruga djeluje oko 3 tisuće zadrugara, a na ovakav način želimo promovirati njihov rad, trud i kreativnost.