Učimo od zadrugara – kako kukičanjem napraviti ogrlicu?

Zlatne, srebrne, koraljne, biserne…ogrlice su prekrasan ukras na vratu. Materijala i tehnika izrade je mnogo, a u zanimljivom videu „Kako kukičanjem napraviti ogrlicu?“ pogledajte učenice Učeničke zadruge Sunce iz OŠ Ante Kovačića u Mariji Gorici koje nizanjem šarenih perlica i kukičanjem izrađuju ogrlicu.

Ovaj video nastavak je zanimljivih priča o tome što rade naši zadrugari pod mentorstvom svojih voditelja, a koje objavljujemo na županijskoj web-stranici, YouTube kanalu i Facebooku. Teme se razlikuju od izrade nakita, pečenja keramike i keksića do raznih rukotvorina – a mali kreativci možda i u vama probude želju da se okušate u izradi.

Inače, na području Zagrebačke županije u gotovo 40 učeničkih zadruga djeluje oko 3 tisuće zadrugara, a na ovakav način želimo promovirati njihov rad, trud i kreativnost.