Popratite online tamburaško natjecanje!

Budući da zbog trenutne epidemiološke situacije nisu u mogućnosti, kao prijašnjih godina, do zadnjeg mjesta popuniti koncertnu dvoranu, organizatori 27. Susreta hrvatskih tamburaških orkestara i sastava odlučili su natjecanje upriličiti online.

Tamburaško natjecanje tako će se moći pratiti ovog vikenda, 14. i 15. studenoga 2020. godine s početkom u 18:00 sati, na Facebook stranici Hrvatskog sabora kulture. Natjecat će se sveukupno 18 tamburaških orkestara i sastava s oko 300 tamburaša, izabranih od strane selektora na temelju evaluacije video snimaka prijavljenih programa i jedne jedine održane županijske smotre tamburaških ansambala ZAKUD Karlovačke županije.

Susret organizira Hrvatski sabor kulture uz suorganizaciju Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Zagrebačke županije, KUD-a „Preporod“ Dugo Selo i stručne Službe zaštite autorskih muzičkih prava Hrvatskog društva skladatelja. Pokroviteljstvo 27. Susreta potpisuje Zagrebačka županija, a materijalnu potporu su osigurali Ministarstvo kulture RH, Grad Dugo Selo i Turistička zajednica Grada Dugog Sela.

U subotu, 14. studenoga u kategoriji koncertnih orkestara natjecat će se: Tamburaški orkestar KUD-a „Jedinstvo“ Split, Tamburaški orkestar KUD-a „Belica“, KUD „Tamburica“ Staro Petrovo Selo, Karlovački tamburaški orkestar, Tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Gaj“ Zagreb i Stariji tamburaški orkestar Tamburaškog društva „Ferdo Livadić“ Samobor.

Istog dana u nastavku programa u kategoriji folklornih orkestara natjecat će se: Folklorni orkestar HKGD-a „Dunav“ Vukovar, Tamburaški orkestar Folklornog ansambla „Etno Siscia“ Sisak, Tamburaška sekcija KUD-a „Klas“ Podsused i KUD „Preporod“ Dugo Selo.

U nedjelju, 15. studenoga u kategoriji koncertnih sastava natjecat će se:  Tamburaški sastav KUD-a „Klaruš“ Maruševec, Tamburaški sastav KUD-a „Mačkovec“ i Tamburaški sastav KUD-a „Sv. Juraj“ Draganić, a u kategoriji folklornih tamburaških sastava: Tamburaško-violinistički sastav Folklornog ansambla „Koprivnica“, KUU „Dragutin Domjanić“ Vugrovec, HKUD „Petar Zrinski“ Vrbovec, Tamburaški sastav KUD-a „Klek“ i Tamburaški sastav Varaždinskog folklornog ansambla.

Uživajte u tamburaškom spektaklu iz udobnosti svog doma!