Kako izraditi narukvicu?

Pretpostavljamo da većina vas zna što je vuzel, ali znate li što je kumihimo? Riječ je o tradicionalnom japanskom načinu pletenja niti s kojim će vas u zanimljivom videu „Kako izraditi narukvicu?“ upoznati učenici velikogoričke Osnovne škole Eugena Kumičića okupljeni u Učeničku zadrugu Vuzel.

Večeri su sve dulje, a vrijeme darivanja sve je bliže! Inspirirajte se u videu i dizajnirajte svoju prvu narukvicu!

Ovaj video nastavak je zanimljivih priča o tome što rade naši zadrugari pod mentorstvom svojih voditelja, a koje objavljujemo na županijskoj web-stranici, YouTube kanalu i Facebooku. Teme se razlikuju od izrade nakita, pečenja keramike i keksića do raznih rukotvorina – a mali kreativci možda i u vama probude želju da se okušate u izradi.

Inače, na području Zagrebačke županije u gotovo 40 učeničkih zadruga djeluje oko 3 tisuće zadrugara, a na ovakav način želimo promovirati njihov rad, trud i kreativnost.