Petak– izvješće o broju oboljelih do 10 h

104 nova slučaja COVID-19, izliječeno je 16 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do petka, 23.10.2020. do 10:00 sati evidentirane su 1823 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 769 osoba, a 26 osoba je preminulo. Trenutno su aktivna 1028 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 104 osobe (gradovi - 10 Samobor, 4 Sveta Nedelja, 18 Zaprešić, 7 Jastrebarsko, 9 Velika Gorica, 1 Ivanić-Grad, 18 Dugo Selo, 2 Vrbovec, 5 Sveti Ivan Zelina, općine – 1 Brdovec, 10 Bistra, 7 Luka, 1 Marija Gorica, 1 Klinča Sela, 1 Pisarovina, 1 Žumberak, 2 Križ, 5 Brckovljani, 1 Gradec), 16 osoba je izliječeno, a 1 je osoba preminula (21.10. Jastrebarsko).

Od 104 novooboljele osobe 44 su kontakti prethodno oboljelih, 1 slučaj povezan je s bolničkom ustanovom, 1 slučaj sa domom za starije, 1 slučaj povezan je s privatnom proslavom, 3 slučaja povezana su s radnim mjestom, za 39 slučaja je nejasna epidemiološka anamneza, dok se podaci za još 15 osoba obrađuju. Samoizolacija je propisana za još 156 osoba.

Pozitivan je jedan djelatnik doma za starije na širem području Dugog Sela te jedan djelatnik doma za starije na širem području Jastrebarskog. Epidemiološka obrada je u tijeku.

Podsjećamo kako su posebne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije na snazi do kraja listopada. Više na https://bit.ly/3kSadw6

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.