Kako napraviti sok od jabuke?

Učimo od zadrugara!

Znate li da je danas Svjetski dan jabuka? O jabukama se pišu pjesme i poslovice, jabuka je u imenu poznatog pop rock benda, nebrojeno slasnih recepata s jabukama možete pronaći u bespućima interneta, a najbolji recept za 100 posto domaći sok od jabuke imaju djeca iz Učeničke zadruge „Jabuka“ iz OŠ Milke Trnine u Križu koji su ga odlučili podijeliti sa svima vama u zanimljivom videu „Kako napraviti sok od jabuke?“.

Ovaj video prvi je u nizu zanimljivih priča o tome što rade naši zadrugari pod mentorstvom svojih voditelja, a koje ćemo u objavljivati na županijskoj web stranici, YouTube kanalu i Facebooku. Od izrade nakita, pečenja keramike i keksića do raznih rukotvorina – tema će biti puno, a mali kreativci možda i u vama probude želju da se okušate u izradi.

Inače, na području Zagrebačke županije u gotovo 40 učeničkih zadruga djeluje oko 3 tisuće zadrugara, a na ovakav način želimo promovirati njihov rad, trud i kreativnost.