Utorak – izvješće o broju oboljelih do 10 h

4 nova slučaja COVID-19, izliječeno 14 osoba

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do utorka, 15.09.2020. do 10:00 sati evidentirano je 617 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 420 osoba, a 13 ih je preminulo. Trenutno su aktivna 184 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljele su 4 osobe (1 Grad Sveta Nedelja, 1 Grad Velika Gorica, 1 Grad Dugo Selo, 1 Općina Klinča Sela).

Od 4 novooboljele osobe 2 su kontakti prethodno oboljelih, a za 2 slučaja je nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 16 osoba.

Podsjećamo, od 14. rujna 2020. godine na području Zagrebačke županije na snazi su nužne epidemiološke mjere.

Stožer civilne Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.