Otvara se treća lokacija za uzimanje briseva za COVID-19 na području Zagrebačke županije

Od sutra, 1. rujna ponovno će se uspostaviti rad COVID-19 ambulante za uzimanje „drive-in“ briseva u Ispostavi Doma zdravlja Zagrebačke županije u Velikoj Gorici (Matice hrvatske 5, Velika Gorica). Radno vrijeme ambulante biti će  od ponedjeljka do petka od 8:00 do 12:00 h, a prije dolaska potrebno je prethodno dogovoriti termin na 01/ 6379-717.

Osim u spomenutoj ambulanti testiranje je moguće obaviti i u ispostavi Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije u Ivanić-Gradu (Omladinska 25, Ivanić-Grad) te u laboratoriju Zavoda u Rakitju (Školska 2, Rakitje).  Radno vrijeme spomenutih ambulanta je od 7:00 do 15:00 h, a također je potrebno prethodno telefonski dogovoriti termin testiranja na  broj 01/3323253 za Rakitje te 01/2883137 za Ivanić-Grad.

Testiranja se na sve tri lokacije obavljaju isključivo uz liječničku uputnicu i uz prethodno dogovoren termin, a uzorci se uzimaju iz auta te se obrađuju u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo.