Sjećanje na branitelje povodom Dana Zagrebačke županije

Izaslanstvo Zagrebačke županije predvođeno županom Stjepanom Kožićem i predsjednikom Županijske skupštine Matom Čičkom povodom obilježavanja Dana Zagrebačke županije odalo je počast poginulim hrvatskim braniteljima s područja Zagrebačke županije kod spomen obilježja na mostu na rijeci Kupi u općini Pokupsko.

„Sva događanja koja tradicionalno imamo u povodu Dana županije zbog epidemiološke situacije smo otkazali, osim ovoga. Polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća želimo održati živom uspomenu na živote branitelja koji su utkani u temelje Lijepe naše“, rekao je župan Kožić.

Predsjednik Skupštine Čičak istaknuo je kako su „branitelji podnijeli najveću žrtvu za slobodnu Hrvatsku, to je nešto što nikada ne smijemo zaboraviti“.