OBAVIJEST MJEŠTANIMA NASELJA KALINJE I PETKOV BREG

Sukladno odredbi članka 26. Zakona o vodi za ljudsku potrošnju („Narodne novine“ broj 56/13, 64/15, 104/17 i 115/18) obavještavaju se mještani naselja Kalinje koji koriste lokalni vodovod Kalinje – Pretoki i mještani naselja Petkov breg koji koriste lokalni vodovod Petkov breg da voda iz istih nije ispravna za korištenje.

Dana 19.11.2019. uzet je uzorak vode za ljudsku potrošnju iz:

  • lokalnog vodovoda Kalinje - Pretoki u naselju Kalinje (Kalinje 61A)
  • lokalnog vodova u naselju Petkov breg (Petkov breg 3)

u svrhu monitoringa vode za ljudsku potrošnju.

Temeljem Zakona o vodi za ljudsku potrošnju uzorci prema ispitivanim parametrima zbog bakteriološkog onečišćenja NISU SUKLADNI Pravilniku o parametrima sukladnosti, metodama analize, monitoringu i planovima sigurnosti vode za ljudsku potrošnju te načinu vođenja registra pravnih osoba koje obavljaju djelatnosti javne vodoopskrbe („Narodne novine“ broj 125/17).

Ovime i dalje ostaje na snazi mjera obaveznog prokuhavanja vode za ljudsku potrošnju.