Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

ponedjeljak, 18. studenoga 2019. godine

Pod kišom čelika, ognja i smrti gdje paklena sila svoj zadnji ples vrti, stoji grad.
Stoji grad!
Vječan k’o narod ponosno stoji i posljednje dane dušmanu broji, Vukovar! Vukovar!
Iz majčinog krika sloboda se rađa i uskoro bijela zaplovit će lađa do sunca.
Iz krvi i bola niknut će cvijeće i nikada narod zaboravit neće Vukovar.
Stoji grad!

                                                                  Hrvoje Hegedušić, 1991.
 

U povodu obilježavanja „Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine“ delegacija Zagrebačke županije predvođena zamjenicom župana Nadicom Žužak prisustvovat će programu „Vukovar – mjesto posebnog pijeteta“ u dvorištu Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana te u koloni sjećanja koju predvode hrvatski branitelji Vukovara i članovi obitelji poginulih, ubijenih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja Vukovara.

Također, sudjelovat će u polaganju vijenaca i ruža ispred Spomen obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata te nazočiti svečanoj Svetoj misi za sve žrtve u Domovinskom ratu koju će predvoditi mons. dr. Ratko Perić, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanjski.