Kušajte najbolja tradicijska jela Zagrebačke županije

Beli žganci od krumpira s tropom, krvavice, buncek s dinstanim kiselim zeljem, cvečinknedli ili pak kukuruzna zlevanka… Ne, ne listamo stare kuharice nego donosimo dio jelovnika u jedanaest restorana s područja Zagrebačke županije nositelja standarda Okusi tradicije zagrebačkog kraja u kojima se od 15. do 25. studenoga 2019. godine održavaju prvi nacionalni Dani Okusa hrvatske tradicije.

Jela će po promotivnim cijenama od 75 i 95 kuna za tri slijeda pripremati: Bistro Babriga (Velika Gorica), Ekopark Krašograd (Pisarovina), hotel Bunčić (Vrbovec), hotel Princess (Jastrebarsko), restoran Ivančić (Jastrebarsko), izletište Suhina (Sveta Nedelja), restoran Samoborska klet (Samobor), seoski turizam Kezele (Ivanić-Grad), seosko domaćinstvo Stara preša (Šenkovec) i izletište Vina Kos-Jurišić (Sveti Ivan Zelina).

Jelovnik svakog restorana pogledajte ovdje.

Uživajte u desetodnevnom gastronomskom doživljaju i tradicionalnoj kuhinji zagrebačkoga kraja!

Kao uvertiru u cijelu manifestaciju Turistička zajednica Zagrebačke županije organizira konferenciju za medije na kojoj će predstaviti „tradicionalne gastro zalogaje“ u petak, 15. studenog 2019. godine u županijskom Turističkom uredu (Preradovićeva 42, Zagreb) s početkom u 10:00 sati.