Međužupanijska suradnja učeničkih zadruga

U sklopu projekta Međužupanijske suradnje učeničkih zadruga, 42 zadrugara iz 19 učeničkih zadruga Zagrebačke županije, zajedno s voditeljima i predstavnicima Zagrebačke županije, posjetili su Šibensko-kninsku županiju.  

Škola domaćin ovogodišnje Međužupanijske suradnje bila je Osnovna škola Primošten. Naši zadrugari tijekom dvodnevnog posjeta od 17. do 19. listopada 2019. godine upoznali su se s kulturom dalmatinskog kraja i tamošnjeg stanovništva. Domaćini su gostima predstavili i tradicionalne dalmatinske proizvode poput smokve, rogača i lavande te načine njihove proizvodnje u autohtonim ambijentima. Kroz obilazak grada Primoštena upoznali su se s bogatom poviješću, a između ostalog, posjetili su i Nacionalni park Krka.

Cilj ovog projekta je upoznavanje zadrugara s posebnostima drugih županija u Republici Hrvatskoj, usvajanje novih znanja i vještina te stjecanje novih poznanstava i prijateljstava.