Proslavljen Dan grada Samobora

Svečanom sjednicom Gradskoga vijeća u kino dvorani Hrvatskog doma proslavljen je Dan grada Samobora - njegov 777. rođendan.

Uvod u svečanost bio je promotivni film o Samoboru koji pokazuje njegove prirodne i kulturne ljepote, tradicijske i gastronomske adute kao i to da je Samobor grad obrtništva i poduzetništva te ugodnog življenja.

U ime Zagrebačke županije sjednici je nazočila zamjenica župana Nadica Žužak koja je istaknula kako je Županija nedavnim rebalansom proračuna osigurala 860.000 kuna za kupnju nekretnine za potrebe Glazbene škole Ferdo Livadić.

Istaknutim pojedincima i udrugama dodijeljene su Plakete i Godišnje nagrade Grada Samobora, dok su Nagradom Grada Samobora za životno djelo nagrađeni liječnik i dugogodišnji ravnatelj samoborskog Doma zdravlja Slavko Lovasić i pokretač motocross sporta u Samoboru Dragutin Marović.