Flegar viceprvak Europe, Anđelić brončana

Na Europskom prvenstvu u taekwondou za kadete koje se održavalo od 1. do 4. listopada 2019. godine u Španjolskoj, Jan Flegar član Taekwondo kluba Bistra, osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 37 kg. U ženskoj konkurenciji Sara Anđelić, članica Taekwondo kluba Velika Gorica, stigla je do bronce u kategoriji do 47 kg.

Na putu do medalje Jan je savladao predstavnike Rusije, Ukrajine, Azerbajdžana i Srbije, ali je u finalu od njega bio bolji Mohamad Tymaskhanov iz Rusije. Sara je svladala predstavnice Rumunjske, Grčke, Italije, a u polufinalu od nje bila je bolja Ruskinja Arina Lebedova, koja je na kraju postala europska prvakinja.

Inače, na natjecanju u Španjolskoj nastupilo je 578 natjecatelja iz 46 država.

Iskrene čestitke upućujemo Janu i njegovoj trenerici Martini Šarec te Sari i njenom treneru Igoru Matiću.