Stara jela z Dugog Sela

U Dugom Selu je proteklog vikenda održana kulturno-gastronomska manifestacija „Stara jela z Dugog Sela“. Iznova je okupila brojne Dugoselce i njihove goste. Uz prigorska i posavska jela, slana i slatka, neizostavni roštilj, ribe s rašlja..., kušala su se i jela iz Južne Koreje i Albanije, a nije izostala ni tradicionalna kotličijada.

„Moja je intencija da se na ovoj manifestaciji ubuduće predstave i stara jela drugih nacija. Da svi koji to žele predstave svoje kuhinje“, rekao je Nenad Panian, gradonačelnik Dugog Sela.

Obrativši se prisutnima tijekom otvorenja manifestacije zamjenica župana Nadica Žužak rekla je da sve ono što gradovi i općine čine za promociju svojih sredina pridonosi sve boljim turističkim pokazateljima u županiji.

„Pozicioniramo se i kao gastro destinacija. Ova manifestacija njeguje tradiciju starih jela i vrijedi je posjetiti“, rekla je zamjenica Žužak.