Obilježavanje Svjetskog dana nepušenja

U povodu obilježavanja Svjetskog dana nepušenja danas se prostorijama Doma zdravlja u Samoboru provodio se preventivni program kojim se pokušava ukazati na ovaj globalni problem.

Procjenjuje se da u Hrvatskoj od posljedica pušenja godišnje umire oko 14.000 ljudi. Svaka treća osoba puši, što nas po konzumaciji cigareta svrstava u sam svjetski vrh.

Djelatnici Odjela za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije educirali su građane o štetnosti pušenja duhanskih proizvoda koji povećavaju rizik od razvoja više od tridesetak bolesti. Izloženost duhanskom dimu ugrožava i zdravlje nepušača, a osobito šteti zdravlju djece.

Djelatnicima se pridružila i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Zagrebačke županije Ksenija Čuljak koje je  istaknula kako Zagrebačka županija za preventivne programe godišnje izdvoji 500.000 kuna.

Poruka je jednostavna: Prestanite pušiti odmah!

Informativni letak možete vidjeti ovdje.