Na jedan dan školarci postali vatrogasci

Kako gasiti vatru, spojiti vatrogasni šmrk, staviti zaštitnu masku i još mnoge druge vatrogasne trikove otkrili su danas učenici  Osnovne škole Rakovec.

Edukaciju koja ima za cilj upoznati djecu kako funkcionira vatrogastvo i kako postupati u izvanrednim situacijama organizirali su Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije u suradnji sa DVD-om Rakovec.

„Svibanj je mjesec zaštite od požara i htjeli smo djecu upozoriti na važnost odgovornog ponašanja, educirati ih s ciljem prevencije i naravno promovirati vatrogastvo“ -  izjavio je Branko Herček, član županijskog Stožera civilne zaštite naglasivši kako je velik broj djece s područja Zagrebačke županije uključen je u mnogobrojna natjecanja koja redovito organiziraju DVD-ovi  i Vatrogasna zajednica Zagrebačke županije.