Sjednicu održao Savjet za zdravlje

Savjet za zdravlje podržao je prijedlog potreba specijalističkog usavršavanja zdravstvenih radnika u zdravstvenim ustanovama Zagrebačke županije u razdoblju od 2020. do 2024. godine.

Odluke o potrebama specijalističkog usavršavanja zdravstvenih radnika donijela su Upravna vijeća zdravstvenih ustanova. Prema ovome prijedlogu ukupno se predlaže 146 specijalizacija - u Domu zdravlja 87, Ljekarnama Zagrebačke županije četiri, Zavodu za javno zdravstvo osam, Zavodu za hitnu medicinu Zagrebačke županije 40, Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra pet i Specijalnoj bolnici „Naftalan“ dvije specijalizacije.

 Konačni zaključak donijet će Županijska skupština i u putiti ga Ministarstvu zdravstva. Prijedlog je i rađen na zahtjev Ministarstva, kako bi se u konačnici, uz prethodno mišljenje Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje i nadležnih komora, donijela odluka o Nacionalnom planu specijalističkog usavršavanja zdravstvenih radnika za petogodišnje razdoblje.