Cvjetna Jaska i 1. Obrtnički sajam

U Jastrebarskom su, unatoč ne baš naklonjenu vremenu - prevrtljivu i kišovitu, održane manifestacije Cvjetna Jaska i 1. Obrtnički sajam. U perivoju dvorca Erdödy, uz mnoštvo cvjetnih instalacija, organizirana je prodajna izložba cvijeća, a u prostoru negdašnje žitnice svoje su proizvode, ukrasne i uporabne, napose jestive, poput sira, pekmeza, sokova, bučina ulja... izložili jaskanski i obrtnici iz prijateljskih udruženja.

„Nakon lanjske, uspješno organizirane Cvjetne Jaske, odlučili smo paralelno s ovom manifestacijom organizirati i obrtnički sajam. Prilika je to za naše obrtnike da pokažu svoje proizvode i sklope nove poslovne kontakte“, rekao je Stipe Bučar, predsjednik UO Jastrebarsko, ujedno i zamjenik gradonačelnika Jaske. Otvorenju manifestacije, kojoj je Županija bila pokrovitelj, prisustvovala je i zamjenica župana Nadica Žužak. Rekla je da je važno, a što Županija i čini, podržati obrtnike na ovakvim manifestacijama. Podsjetila je također da je Županija 30. travnja objavila natječaj, vrijedan milijun kuna, za dodjelu potpora manifestacijama značajnima za turističku ponudu.